Implanty stomatologiczne - przeciwwskazania

Implanty stomatologiczne – przeciwwskazania

Implanty stomatologiczne – przeciwwskazania: Nie da się ukryć, że posiadanie zdrowych i pięknych zębów sprawia, że ​​inni postrzegają nas pozytywnie, a my nabieramy pewności siebie. Dlatego dentyści robią wszystko, co w ich mocy, aby cieszyć się pięknym uśmiechem i żyć bez żadnych komplikacji. Czym dokładnie są implanty dentystyczne? Kiedy należy rozważyć implanty zębów? Jakie rodzaje implantów możemy wyróżnić?

Jak przebiega proces umieszczania implantów dentystycznych? Jakie są przeciwwskazania do implantów dentystycznych? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czym są implanty dentystyczne?

Zanim zaczniemy myśleć o implantach dentystycznych https://doboszimplanty.pl/cennik/, powinniśmy najpierw zastanowić się, czym one naprawdę są. Otóż ​​jeśli zdecydujemy się na zdefiniowanie tego pojęcia, to możemy stwierdzić, że jest to mały stożek o średnicy oscylującej między 3 a 5 mm i długości oscylującej między 7 a 21 mm. Działa jak korzeń zęba i znajduje się głęboko w naszych dziąsłach. Element ten wykonany jest z materiałów, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia i nie powodują reakcji alergicznych.

Najpopularniejszym materiałem jest tytan, ale popularne są również implanty wykonane z cyrkonu. Oba materiały mają ponadprzeciętną wytrzymałość, dzięki czemu są w stanie wytrzymać obciążenia prawdziwych korzeni zębów. Implant jest przymocowany do tak zwanej nadbudowy. Jest to rodzaj struktury imitującej koronę zęba. W praktyce koronowane implanty wyglądają dokładnie jak prawdziwe zęby. Nawet przy dokładnej inspekcji odróżnienie implantów od prawdziwych zębów może być trudne.

Kiedy należy rozważyć implanty zębów?

Implanty stomatologiczne - przeciwwskazania
Implanty stomatologiczne – przeciwwskazania

Skoro już wiemy, czym tak naprawdę są implanty dentystyczne, warto zastanowić się, w jaki sposób są wykorzystywane. W kilku przypadkach profesjonalny dentysta z pewnością zaproponuje nam ewentualne implanty. Najczęstsze to utrata pojedynczego zęba, utrata wielu zębów (to znaczy brak kilku zębów obok siebie lub w różnych pozycjach) oraz bezzębie (całkowita utrata wszystkich zębów). W każdym przypadku wszczepiane są specjalistyczne implanty zębowe, które skutecznie uzupełniają braki w uzębieniu – są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

 

Jakie rodzaje implantów możemy wyróżnić?

Istnieje wiele rodzajów implantów dentystycznych. Najpierw zajmiemy się dzieleniem według materiału. Następnie są implanty cylindryczne i implanty ceramiczne. Ten pierwszy jest bardziej powszechny i ​​jest wykonany z tytanu. Mają kształt bardzo podobny do gniazd lub śrub. Jeśli chodzi o implanty ceramiczne, należą one do najnowszej generacji. W tym przypadku tytan zostaje zastąpiony cyrkonem. Materiał ten jest odporny na korozję, kwasy i wysokie temperatury. Druga część to część według miejsca implantacji. W tym przypadku można wyróżnić implanty podokostnowe, które umieszcza się w okostnej, czyli między kością a dziąsłem. Bardziej popularny jest drugi typ, replika śródkostna.

Jak przebiega proces umieszczania implantów dentystycznych?

Właśnie poznaliśmy rodzaje implantów dentystycznych. Nadal musimy się dowiedzieć, co poszło nie tak z implantem. Najpierw idziemy do dentysty. Następnie każdy specjalista ocenia stan naszych zębów i podejmuje ewentualną decyzję dotyczącą leczenia lub wszczepienia implantu. Zrób wrażenie już podczas pierwszej wizyty. Na tej podstawie można sprawnie przygotować odbudowę tymczasową o odpowiedniej wielkości lub kształcie. Gdy implant się zagoi, pozostanie w jamie ustnej.

Ten prosty zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. W kości wierci się mały otwór, w który zostanie wstawiony implant. W ciągu następnych trzech miesięcy implant zrasta się z kością. W końcowym etapie do implantu mocowana jest korona protezy. Po zabiegu należy zwrócić uwagę na higienę jamy ustnej.

Jakie są przeciwwskazania do implantów dentystycznych?

Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na wygodę, jaką daje posiadanie implantów zębowych. Do najczęstszych przeciwwskazań do wszczepienia implantów zębowych należą: ciąża, zbyt młody wiek, zaawansowana osteoporoza, choroby związane z zaburzeniami krzepliwości krwi, nowotwory, narkomania, bruksizm, niewyrównana cukrzyca, epilepsja, AIDS, alkoholizm. Zła higiena jamy ustnej w postaci ubytków, kamienia nazębnego, chorób dziąseł itp. może nas powstrzymać przed operacją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć porady eksperta.

Reklama zewnętrzna Previous post Reklama zewnętrzna
Pozycjonowanie stron erotycznych Next post Pozycjonowanie stron erotycznych