Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne

Dentysta odbuduje ząb za pomocą implantów dentystycznych – implanty dentystyczne to najbardziej zaawansowana, niezawodna i długotrwała metoda odbudowy brakujących zębów. Implanty i zęby będą nam służyć przez całe życie, jeśli będą odpowiednio i regularnie pielęgnowane. Jednocześnie to długoterminowa inwestycja w dobry wygląd i umiejętność jedzenia jak własne zęby.

Tylko za pomocą implantów dentystycznych można odbudować cały ząb od korzenia do korony, podczas gdy inne metody, takie jak protetyka, odbudowują jedynie koronę, czyli widoczną część zęba powyżej linii dziąseł. Ponadto, w przypadku braku jednego, kilku lub nawet wszystkich zębów, zęby można odbudować na implantach. Około 97-98% zabiegów implantologicznych kończy się sukcesem. Implanty dentystyczne zastąpiły 98,05% długotrwałych ekstrakcji i 96,52% niedawnych ekstrakcji. Wizyta u dentysty rozwieje wszelkie wątpliwości i podejmie najlepszą dla Ciebie decyzję.

Z czego wykonane są implanty dentystyczne?

Implant dentystyczny to mała metalowa śruba, którą dentysta umieszcza w kości szczęki. Implanty dentystyczne są wykonane z tytanu. Ten metal jest najbardziej odpowiedni dla ludzkiego organizmu: nie powoduje reakcji alergicznych, reakcji odrzucenia i doskonale zrasta się z kością szczękową. Po minimalnie inwazyjnej procedurze sztuczne zęby są mocowane na implantach, które pod względem funkcji lub wyglądu są nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

Przygotowanie do wszczepienia implantu dentystycznego

Implanty dentystyczne
Implanty dentystyczne

Najpierw pacjent przychodzi do dentysty na konsultację, diagnostykę (zdjęcie RTG, tomografia komputerowa), opracowywany i rozważany jest indywidualny plan leczenia. Po zdiagnozowaniu lekarze mogą ocenić stan uzębienia pacjenta, anatomię kości i gęstość kości. Jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do wszczepienia implantu, dentysta może zapewnić konkretne rozwiązanie dla każdego przypadku za pomocą tomografii komputerowej. Na przykład proces podnoszenia błony zatoki szczękowej, jeśli to konieczne. Możesz wybrać technikę leczenia polegającą na osadzeniu wszystkich zębów jednej żuchwy na 4 implantach zamiast wszczepiania wszystkich brakujących zębów z osobna.

Proces implantacji w klinice dentystycznej

Zazwyczaj proces implantacji dzieli się na dwie fazy:

  1. Etap operacji. Po postawieniu diagnozy, ocenie anatomii kości i jej gęstości, dentysta umieszcza implant. Przed implantacją ząb jest usuwany w razie potrzeby podczas tej samej wizyty. Ta technika wszczepienia implantu i mocowania zęba tymczasowego bezpośrednio po usunięciu uszkodzenia korzenia nazywana jest implantacją pierwotną. Dentyści chętnie korzystają z tej metody implantologicznej. Ich doświadczenie pokazało, że jest to niezawodna metoda odbudowy zębów. A pacjenci nie muszą spędzać dnia bez zębów.
  2. Faza odbudowy może rozpocząć się w ciągu 2-3 miesięcy. Na tym etapie wycisk jest usuwany, a korona mocowana na implancie. Przed odbudową, czyli w okresie gojenia, zakłada się zwykle korony tymczasowe, tzw. zęby tymczasowe, dzięki czemu już po pierwszej wizycie można cieszyć się pięknym uśmiechem.
  3. Po opracowaniu przez stomatologa kompleksowego planu leczenia, po badaniu może ustalić indywidualny czas leczenia. W zależności od stanu zębów i kości może być wymagana dodatkowa operacja. Samo wszczepienie implantu trwa zwykle około 20 minut. Zęby tymczasowe wykonuje się zwykle podczas tej samej wizyty. Protezy stałe wykonuje się w ciągu 3-5 miesięcy.

Korzyści z implantów dentystycznych

Istnieje wiele powodów, dla których odbudowa zębów jest lepsza niż mosty lub protezy ruchome:

  • zęby na całe życie
  • zęby odbudowane za pomocą implantów są trwalsze niż mosty. Jeśli nowe zęby z implantami są odpowiednio i regularnie pielęgnowane, zazwyczaj służą nam przez całe życie.
  • pozytywny wpływ na zdrowie
  • implanty dentystyczne odbudowują nie tylko koronę, ale także korzeń, dzięki czemu zmniejszają uszkodzenia kości.

Dzięki tej metodzie odbudowy zęba sąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. Mosty są różne. Na przykład w przypadku uzupełnień z mostami dentysta często musi szlifować sąsiednie zęby, które są dodatkowo obciążane, ponieważ stają się zębami zatrzymanymi. Tytan użyty do wykonania implantów nie wywołuje reakcji alergicznych, odrzuca reakcje i doskonale dopasowuje się do podbródka. Niemetalowa korona ceramiczna jest mocowana na implancie (tytanowe śruby), ta formowana proteza zęba jest idealna do żucia i pomaga zapewnić idealną higienę jamy ustnej.

Dentyści zapewniają stabilne i wygodne zęby

Implanty stomatologiczne https://doboszimplanty.pl/implanty/ przywracają 100% sprawność żucia. Zęby stałe odbudowane za pomocą implantów mają stałą strukturę, która pozwala jeść, rozmawiać i uśmiechać się tak, jak własne zdrowe zęby. Często nowe zęby z implantami mogą przywrócić nie tylko zdrowie jamy ustnej, ale także młodzieńczy wygląd i pewność siebie, a także możliwość pełnego życia. Odbudowa zębów jest droższa niż wyjmowana proteza czy most, ale to inwestycja na całe życie. Większość z nich objęta jest dożywotnią gwarancją producenta.

Jak przyjmować krople witaminy D? Previous post Jak przyjmować krople witaminy D?
Jakie zabiegi warto polecić na początku wiosny? Next post Jakie zabiegi warto polecić na początku wiosny?